İran’da kalıp ve iskele imalatı

Tekrar kullanılabilir kaset döşeme kalıbı sistemi

Plastik kaset kalıbı

Plastik kaset kalıbı ,Tavan kaseti nedir, kullanımı, dezavantajları, avantajları, nasıl çalıştığı ve hakkında bilmeniz gereken her şey.

Kaset çatı bu yazımızda bahsetmek istediğimiz bir konu avantaj ve dezavantajlarını incelemek istediğimiz kaset çatı yapılarının nasıl uygulanacağı.Hem ekonomik hem de birçok avantajı vardır.Bu tip bir yapıyı uygulamak için tavan adı verilen plastik bir kalıp kullanılır. kaset kalıbı kullanılır.

Genel olarak kaset çatı, yapının ölü ağırlığını büyük ölçüde azaltan yeni ve modern bir yapıdır.Bu çatılar betonarmedir ve alt kısımda güzel bir ızgara ve pencere şekli oluşturur.

Bu yazımızda kaset tavan çeşitleri ve önemli detayları hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra merak ettiğiniz soruları da cevaplamış olacaksınız. Bu tür yapıların uygulama türleri ve yöntemleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek istiyorsanız, bu makalenin sonuna kadar bizimle kalın.

Bu yazıda, çeşitli kaset konseptlerini, ayrıca tavan kasetlerinin avantajlarını ve ayrıca tavan kasetlerinin dezavantajlarını, kaset formatının özelliklerini ve geleneksel boyutları tanımanıza yardımcı olacak faydalı bilgiler sağlayacağız. ve ölçülerini, tavan waffle uygulama yöntemlerini, kalıp mekanizmasını ve uygulama adımlarını waffle kalıbı ile çatıyı tam olarak anlatıyoruz.

 

Kaset tavanların avantajları

Kaset tavan, en önemli avantajlarından bahsedeceğimiz, bu alandaki uzmanların yanı sıra inşaatçıların da talep görmesine neden olan inşaat sektöründeki önemli gelişmelerden biridir.

Kaset kalıpların beton çatılarda kullanılması ve kaset çatı konstrüksiyonu, yapı endüstrisindeki tasarımcılara ve inşaatçılara daha az kolonlu daha geniş çatılar tasarlama ve uygulama imkanı vermiştir.

 

Kaset çatı uygulamasının diğer beton çatı uygulama yöntemlerine göre en önemli avantajı, beton binaları yapanlar için ekonomik olmasının yanı sıra uygulama süresinin diğer beton yapı tiplerine göre daha kısa olmasıdır. bir yapının tasarımında daha fazla direnç ve güvenlik olarak.

Kaset çatıda bahsedebileceğimiz bir çatı maliyetinin düşürülmesi için önemli hususlar arasında, düz bir döşeme yapıya göre yapının boyutlarını ve bileşenlerini azaltan ölü yükün önemli ölçüde azaltılması ve bir sonraki şey vardır. Bu da diğer beton çatı uygulama yöntemlerine göre kullanılan donatının ağırlığını ve çatı yapısının ağırlığını azaltmaktadır.Ayrıca bu tip yapılarda toplam ağırlığın azalması sonucu beton hacmi de küçülmektedir. yapının temel ve kolon boyutlarına etkisi.

Kaş çatıları çok düşük titreşime sahiptir bu yapının mukavemeti yüksektir bu yapıda bahsedilebilecek önemli şeylerden biri de bu çatının geometrik şeklinden dolayı ısı ve ses yalıtımına çok uygun olmasıdır. .

Mukavemetinin yanı sıra tavan kaseti kullanmaya sizi ikna edebilecek bir diğer sebep ise beton cepheyi birçok yerde kullanmanıza olanak sağlayan bu tip beton yapının inşaat tamamlandıktan sonra çekiciliği ve güzelliğidir. çalışmanın son görünümü.

Bu tip betonarme yapıların uygulanması sırasında, tesislerin geçiş yerinin önceden tahmin edilmesi ve tasarım ve strüktürde herhangi bir soruna yol açmadan çatı içinden kolayca çatı içinden geçirilmesi mümkündür.

Kaset tavanın dezavantajları

Kaset çatı için dikkate alınabilecek dezavantajlardan biri, kirişli bir yapının tasarım tipine göre farklılık gösteren, ayrı olarak satın alınması ve çatıda kullanılması gereken tavan kaseti adı verilen parçalarla kaset çatı uygulanması gerekliliğidir. . ve diğer önemli hususlar, bu nedenle bu boyut değişikliği bir kaset tavan hatası olarak kabul edilebilir.

Kaset tavanın özellikleri

Kaset çatılar diğer beton çatı yöntemlerine göre birçok özelliğe sahiptir, bunlardan bazılarına aşağıda değineceğiz.
1. Kaset kalıbın çanak şeklinden dolayı beton hacminin küçültülmesi, çatı uygulaması için daha az betona ihtiyaç duyulması, bu da çatının toplam ağırlığını ve çatı uygulaması için kullanılan betonu azaltır.
2. Düzensiz şekilli beton çatılar inşa etmenin diğer yöntemlerine kıyasla daha geniş açıklıklara sahip bir çatı inşa etmenizi mümkün kılar.
3. Takviye çubukları olmamasından dolayı kaset çatının uygulama hızı, döşeme çatıya göre çok daha yüksektir, bu da müteahhit için daha düşük bir işçilik maliyeti oluşturur.
4 Otopark çatısı, toplu taşıma merkezi vb. şıklık gerektirmeyen yerlerde temiz uygulama ve düzgün sıva yapılması durumunda herhangi bir restorasyona ihtiyaç duymadan çatı altının son çatı olarak kullanılması.

Tavan kaset kalıbının özellikleri

1 Bu kalıpların boyutlarına, ebatlarına ve şekline göre farklı gruplarda polimer malzemelerden imal edilmesi ve tavan kaset kalıbının fiyatının en önemli etkeni olması, ağırlıklarının hafif olması, işçilik ve nakliye maliyetlerinin bir projeye göre düşük olmasını sağlamaktadır.
2. Bu kalıpların üretiminde polimer malzeme kullanılmasından dolayı betona yapışmaz ve ayrıldığında betondan kolayca ayrılır.
3 Rami çatı kaset kalıpları ihtiyaca göre çeşitli ölçü ve ölçülerde tasarlanıp üretilebilmekte, bu da farklı yüklerle farklı ölçü ve açıklıklarda beton tavanların tasarlanmasını ve uygulanmasını mümkün kılmaktadır.
4. Kaset kalıp modellerinden bazılarının montaj şekli değiştirilerek tek taraflı uygulanabilmektedir ancak temelde kaset kalıplara aynı boy ve genişlikte üretilen iki taraflı kalıplar denir.

Çift taraflı kasetin boyutları

Tavan kaset kalıbının kaset kalıbı özellikleri

Çift taraflı kaset kalıpları farklı ölçü ve ölçülerde farklı yüksekliklerde yapılır ancak bazı ölçü ve ebatlar daha çok tasarımcılar tarafından kullanılır.

boyutları Plastik kaset kalıbı

Kaset kalıplarda en çok kullanılan ölçüler 60, 80 ve 90 olup 18, 20, 25, 28, 30 boylarında 60, 28, 30, 40 ve 90 cm yüksekliklerinde 80’dir. Tasarımlarda 30. ve 40. boylarda gofretler kullanılmaktadır, tabii ki özelliklerinde ölçülerde üretim ve kalıp yapmak mümkündür.
Çift taraflı kaset kalıpları daha büyük ebatlarda da üretilmektedir.

Bu şablonlar, tavanlarınızı normal tasarımda 12 metreye, özel tasarımda ise 16 metreye kadar inşa edebilmenizi sağlar.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

En iyi satın alma işlemini yapmak ister misiniz?

Bize ulaşın ve iletişimde kalın
تماس با ما