İran’da kalıp ve iskele imalatı

Alborz karmaşık Kalıp

 Kaset Döşeme kalıbı boyutları

Kaset Döşeme kalıbı boyutları farklı ölçülerde farklı yüksekliklerde yapılır ancak bazı ölçü ve ebatlar daha çok tasarımcılar tarafından kullanılır.

Kaset kalıplarda en çok kullanılan ölçüler 60, 80 ve 90 olup 18, 20, 25, 28, 30 boylarında 60, 28, 30, 40 ve 90 cm yüksekliklerinde 80’dir. Tasarımlarda 30. ve 40. boylarda gofretler kullanılmaktadır, tabii ki özelliklerinde ölçülerde üretim ve kalıp yapmak mümkündür.
Çift taraflı kaset kalıpları daha büyük ebatlarda da üretilmektedir.

Bu şablonlar, tavanlarınızı normal tasarımda 12 metreye, özel tasarımda ise 16 metreye kadar inşa edebilmenizi sağlar.

Tavan kaseti
قالب بتن پلاستیکی
Beton kalıplamada, beton kalıbı olarak ahşap, çelik ve PVC bazlı çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Genel olarak inşaat sektörü müteahhitlerinin beton kalıp malzemesi seçerken dikkat ettikleri hususlar. • Satın alma maliyeti • Kullanım sayısı • Parçaların değiştirilmesi, sökülmesi • Kullanım için gerekli sarf malzemeleri Bakım kolaylığı ve zamanla yüksek bakım maliyetleri • Saklama ve taşıma koşulları • Teslimat hızı • Hasarlı malzemelerin değerlendirilmesi (geri dönüşüm ve atık yönetimi) • Yapı kimyasallarına ve dış koşullara dayanıklılık Plastik kalıp, tüm bu kriterlere olumlu cevap veren en uygun maliyetli malzemedir, dezavantajları en az ve dolayısıyla en uygun maliyetlidir. Plastik kalıp, darbeye ve aşınmaya dayanıklı polimer malzemelerden yapılmıştır. Bu özel kalıp kullanılarak 20-30-40-50 ve 60 cm farklı genişliklerdeki dikdörtgen kolonlar, köşe kalıplarına veya küçük kalıplara ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde kalıplanabilir.

Çoğu durumda, kontrplak levhalar veya çok katmanlı levhalar, türkçe’ın kuzey ve güney bölgelerindeki yüksek beton zemine ve havaya bağlı olan beton levha çatı tiplerini uygulamak için kullanılabilir. Katmanlar arasında kaybolma ve katmanların birbirinden açılması sözde şişme ve kütlenin mukavemeti.

Beton plastik kalıp, döşeme çatı uygulamalarında kontrplak için çok uygundur ve konforlu alanlarda kullanılabilir.Diğer bir polimer kalıp ise yağlama gerektirmez.

Plastik veya polimer kalıbın ağırlığı kontrplağa ve ayrıca metal kalıba göre çok daha az ve hafiftir. Bu da polimer plastik kalıbın taşınmasını ve çalışmasını kolaylaştırır.Polimer kalıp 100×50 levha çatının çatısı için uygundur metal pim ve takozlarla birbirine kolayca bağlanır.

قالب پلاستیکی جایگزین پلی وود
En iyi satın alma işlemini yapmak ister misiniz ؟
Bize ulaşın ve iletişimde kalın
تماس با ما