کرج، کمالشهر، بلوار بهشت سکینه، چهارم شرقی پلاک ۸۰

البرز قالب لگو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تعمیر قیچی میلگرد

تعمیر قیچی خم و برش میلگرد + نگهداری

مراحل تعمیر قیچی میلگرد

رایج تریت خرابی های دستگاه خم و برش میلگرد

حل مشکل افت ولتاژ در قیچی میلگرد بر

 

اهمیت تعمیر و نگهداری دستگاه خم برش میلگرد

دستگاه‌ های برش میلگرد  از اهمیت بسیاری در زمان ساخت سازه های اسکلت بتنی برخوردارند. این دستگاه‌ها برای خم کردن و برش میلگرد‌ها به کار می‌روند و در پروژه‌های عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین، اگر این دستگاه‌ها به درستی عمل نکنند یا خراب شوند، ممکن است به تاخیر در پروژه افتاده و هزینه‌های اضافی به پروژه‌ها اضافه شود.

مراحل تعمیر دستگاه قیچی میلگرد

تشخیص نوع و قطعه خراب

یکی از اولین گام‌ها در تعمیر دستگاه خم برش میلگرد، تشخیص مشکلات آن است. باید دستگاه را دقیقاً بررسی کرد تا علت و قطعه خراب تشخیص داده شود. برای انجام این مرحله، نیاز به دانش فنی و تجربه کافی دارید.

رایج ترین خرابی های قیچی میلگرد

در زمان برش میلگرد توانایی برش میلگرد در سایزهای بالا را ندارد و هنگام رسیدن تیغه به میلگرد دستگاه توقف می‌کند فشار وارد می‌کند ولی برش میلگرد انجام نمی‌شود این ایراد می‌تواند چندین علت داشته باشد که به بررسی تمام آنها می‌پردازیم.

اولین و عمومی‌ترین موردی که باید ابتدا مورد بررسی قرار گیرد برق و کابل ورودی دستگاه می‌باشد.

1.مشکل برقی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای قیچی‌های برقی میلگرد تک فاز یا همان دستگاه‌های خم و برش میلگرد اتفاق می‌افتد مشکل برقی می‌باشد.

دستگاه‌های خم و برش میلگرد به دلیل استفاده از یک موتور تک فاز ۳ اسب معمولاً جریانی برابر با ۱۳ آمپر در شرایط عادی استفاده می‌کند.در هنگام استفاده از این مدل دستگاه‌ها کابل ۲×۲.۵ و طول کابل برق ما به صورت استاندارد بین ۵ تا ۱۰ متر طول می‌باشد از افت ولتاژ جلوگیری شود در صورتی که کابل ما طولانی‌تر باشد باعث افت ولتاژ در طول کابل شده و این مورد باعث پایین آمدن قدرت موتور و استفاده آمپر بیشتری می‌شود که دستگاه دیگر توان برش میلگرد با قطر نامی خود را ندارد.

این اتفاق در مرور زمان باعث آسیب جدی به الکتروموتور و یا سوختن آن می‌شود.

راه حل مشکل افت ولتاژ در قیچی میلگرد

برای حل مشکل افت ولتاژ در قیچی برش میلگرد تک فاز باید از کابل با ضخامت بیشتر استفاده نمود تا در فاصله‌های طولانی‌تر از ۱۰ مترض مشکل افت ولتاژ نداشته باشیم و دستگاه به خوبی کار کند و یا اینکه دستگاه را در نزدیک‌ترین نقطه به برق اصلی مورد استفاده قرار داد.

2.تنظیم فشار روغن

بعد از بررسی اشکال برقی همچنان دستگاه توان برش میلگرد را نداشته باشد باید فشار روغن دستگاه مورد بررسی قرار گیرد که می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد.تنظیم فشار روغن توسط فشار شکن روی شیر هیدرولیک دستگاه یکی از چیزهایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد در بسیاری از موارد فشار روغن مورد نیاز بر روی شیر دستگاه به درستی تنظیم نمی‌باشد که باید تنظیم شده تا دستگاه توان برش میلگرد را داشته باشد.

تعمیر قیچی میلگرد

تنظیم فشار روغن توسط فشار شکن روی شیر هیدرولیک دستگاه یکی از چیزهایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد در بسیاری از موارد فشار روغن مورد نیاز بر روی شیر دستگاه به درستی تنظیم نمی‌باشد که باید تنظیم شده تا دستگاه توان برش میلگرد را داشته باشد.

نکته

البته فشار را تا جایی باید بالا برد که بعد از اینکه جک به انتها رسید موتور متوقف نشود.

مشکل جک هیدرولیک

بعد تنظیم فشار روغن در بالاترین حد دستگاه همچنان توان برش میلگرد را ندارد و بعد از رسیدن جک به انتها همچنان موتور کار می‌کند این مورد نشان دهنده خرابی جک هیدرولیک دستگاه خم و برش می‌باشد و عدم توان تولید نیروی لازم برای برش میلگرد در فرار روغن از دور پکینگ و اورینگ پیستون جک می‌باشد که باید توسط یک متخصص تعمیر شود.

خرابی پمپ هیدرولیک

بعد بررسی جک هیدرولیک دستگاه همچنان دستگاه توان لازم برای برش میلگرد را ندارد این نشان دهنده خراب بودن پمپ هیدرولیک دستگاه می‌باشد معمولاً پمپ هیدرولیک قابل تعمیر نمی‌باشد و باید تعویض شود که این کار نیز باید توسط یک متخصص انجام شود تا به درستی پمپ در راستای الکتروموتور قرار گیرد و دچار لنگ نباشد.

خوردگی فک و بازوی برش میلگرد

یکی خرابی‌هایی که بعد از استفاده طولانی مدت از قیچی میلگرد اتفاق می‌افتد خوردگی قسمت فک و بازویی در محل برش میلگرد می‌باشد که بر اثر سایش با یکدیگر اتفاق می‌افتد.این اتفاق زمانی که افتاد برای حل آن باید بازویی و فک تعویض یا قسمتی از آن تعمیر شود.که مستلزم بردن دستگاه به کارگاه انجام تعمیر می‌باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 4.8]

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟
برای اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید.
تماس با ما