کرج، کمالشهر، بلوار بهشت سکینه، چهارم شرقی پلاک ۸۰

البرز قالب لگو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بولوک لیکا قروه

بلوک سبک ليکا و قروه

بلوک سبک ليکا و قروه

بلوک سبک ليکا و قروه

بلوک سبک از مخلوط سبک دانه با سيمان و آب ساخته می شود. يراي حفظ سبکي قطعات بتونی ريزدانه طبيعي از بتن حذف شده و با استفاده از دانه های سبک لیکا و قروه محصول نهايي داراي تخلخل بالاتري نسبت به بتن نيمه سبک مي شود. وزن فضايي بلوک هاي بتني دانه سبک اغلب کمتر از 1100 کيلو گرم بر متر مکعب است .مقاومت اين بلوک ها حداقل 30 کيلو گرم بر سانتي متر مربع است و در صورت نياز ، با طرح اختلاط مناسب مي توان به مقاومت هايي تا 100 کيلو گرم بر سانتي متر مربع نيز رسيد .بلوک های سبک در دو شکل تو پر و تو خالي براي کاربرد در ديوار و سقف توليد مي گردد. ضخامت جداره بلوکهاي تو خالي براي بهره گيري بيشتر از وي‍‍ژگيهاي عايق کاري آنها بيش از بلوک هاي سيماني معمولي است،که اين افزايش به خاطر وزن بسيار کم بتن مصرفي اثر چنداني بر وزن نهايي بلوک ندارد.بلوک هاي سبک در انواع مختلف ديوارهاي پيراموني وتيغه اي توليد شده و داراي کاربرد هاي گسترده اي در انواع ديوارهاي پوشش خارجي ،جدا کننده، نما ،دو جداره ،عايق ،ضد آتش و نيز سقف هاي سبک بتني (تير چه و بلوک )مي باشند.

ویژگی ها و مزایای بلوک‌هاي ليکا و قروه:

وزن کم

با استفاده از بلوک‌هاي سبک ، به دليل وزن کم و سهولت کار، هزينه و زمان اجراء کاهش مي‌يابد و حمل و نقل آسان مي‌گردد. همچنين سبکي اين بلوک‌ها نقش مؤثري در کاهش وزن ساختمان دارند. از آنجا که نيروي زلزله وارد بر سازه، رابطة مستقيم با وزن سازه دارد با استفاده از بلوک ليکا نيروي مؤثر زلزله و در نتيجه ابعاد سازه کاهش مي‌يابد. وزن ديوار چيده شده با بلوک ليکا در مقايسه با مصالح سنتي مانند آجر 5/2 برابر کمتر است.

عايق حرارتي

بر اساس آزمايشات مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن بتن سبکدانه ليکا داراي ضريب هدايت حرارتي 0.17w/m.k مي‌باشد. بلوک ليکا، ساخته شده از بتن ليکا، لايه عايق حرارتي مناسبي را براي ديوارها به ارمغان مي‌آورد. استفاده از بلوک ليکا در عايقکاري ديوارهاي پيراموني، مورد تأييد سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت کشور قرار گرفته و بدون استفاده از هر گونه عايق ديگري، ديوار چيده شده با بلوک ليکا به عنوان ديوار عايق همگن محسوب شده و الزامات مبحث 19 مقررات ملي ساختمان را تأمين مي‌نمايد.

عايق صوتي

به طور کلي در موادي که تخلخل وجود دارد انرژي ذرات هوايي که در اثر صوت به داخل حفره مي‌رود و از آن خارج مي‌شود، به دليل ايجاد اصطکاک مستهلک شده و به گرما تبديل مي شود. این ويژگي سطح بلوک و خواص دانه‌هاي سبک باعث جذب صوت مي‌گردد. بر اساس نتايج مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن،‌ميزان افت صدا در ديوار ساخته شده از بلوک سبک به ضخامت cm15 برابر با 46 دسي‌بل است. از اينرو با استفاده از بلوک سبک در ديوار چيني الزامات مبحث 18 مقررات ملي ساختمان برآورده خواهد شد.

مقاومت

بلوک‌هاي سبک ليکا و قروه طبق آخرين استانداردهاي موجود توليد مي‌شوند و داراي مقاومت مطلوب در برابر بارهاي وارده هستند. پايين بودن مدول کشسان اين بلوک، به عنوان اجزاء پرکننده در ساختمان‌هاي مناطق زلزله خيز موجب افزايش دوره نوساني ساختمان و به عبارت ديگر کاهش نيروي زلزله وارد بر ساختمان مي شود.

سهولت در کار کردن

انجام کار های برش، ميخ کوبي، سوراخ کاري و شيارزني مسيرهاي کابل و لوله‌هاي تأسيساتي بر روي بلوک‌هاي سبک به راحتي انجام مي‌گیرد. بلوک‌هاي سبک به آساني با فرز بريده شده و در صورت استفاده از تيشه تنها از محل ضربه مي شکنندکه اين ويژگي باعث کاهش پرت مصالح به ميزان قابل توجهی مي شود. اجراي انواع ملات و کار های متداول بر روي بلوک سبک به دليل بافت زبر رويه بلوک و جذب آب مناسب آن به آساني انجام‌ می شود.

مقاوم در برابر آتش

مقاومت اجزاي سازه‌اي در برابر آتش سوزي بر اساس مدت زماني سنجيده مي‌شود که اين اجزاء مي‌توانند آتش را بدون سوختن و فرو ريختن تحمل کنند. دانه‌هاي ليکا و قروه  مي‌توانند شوک حرارتي تا دماي c11000 را تحمل نمايند .

 راحتی در اجرا:

کیفیت دیوارها بستگی به کیفیت مصالح و کیفیت ساخت دارد.معمولا کیفیت ساخت در مورد مصالحی که نظارت ها و تخصص ویژه ای لازم نداشته و با نیروهای اجرای متداول سازگاری داشته باشند نسبت به دیوارهایی که نیاز به نصاب مخصوص،ابزارهای گوناگون،دیتل های ساختمانی ویژه و نظارت های خاص دارند به راحتی تامین میشود.

آسایش حرارتی(comfort):

عایق سازی پوسته خارجی ساختمان ها نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کوچک شدن تاسیسات گرمایشی و سرمایشی می گردد بلکه باعث بالا رفتن راندمان حرارتی ابنیه می باشد.

پایداری و مقاومت(مکانیکی)

در اکثرساختمان های امروزی به دلیل داشتن اسکلت فلزی یابتنی وظیفه باربری برعهده ساختمان می باشد و اکثرا دیوارها غیرباربرهستند.اما علیرغم نداشتن وظیفه باربری و عملکرد سازه ای باید دارای حداقل مقاومت جهت پایداری در مقابل عوامل ذیل را داشته باشند:

1.باید توانایی تحمل وزن دیواررا داشته باشد

2.باید توانایی تحمل وزن یا بار استاتیکی قطعات نما،پلاستر و سایر قطعات الحاقی مانند قفسه و کابینت نصب شده برروی دیوار را داشته باشد.ضمنا تحمل باربری وزن قطعات و یا سنگ نصب شده برروی دیوار که توسط چفت و بست ها(اسکوپ ها) و یا ملات پشت سنگ به دیوار منتقل میشود را داشته باشد.

3.مقاومت کافی دربرابرضربات مخصوصا ضربات عمود برصفحه دیوار را داشته باشد.از رایج ترین این ضربات،تکان های ناشی از باز و بسته کردن درب و پنجره ها در ساختمان است.درصورتی که دیوار مقاومت کافی در برابر ضربه را نداشته باشد،دیوار در کنار فریم های درب و پنجره ترک خواهد خورد.

4.تحمل ایستایی دربرابر نیروهای پایدار استاتیکی و فعال دینامیکی باد را داشته باشد.

5.مقاومت کافی دربرابرتغییرشکل های ناشی از انقباض و انبساط حرارتی و تغییر الاستیکی اسکلت ساختمان و تغییرشکل های ارتجاعی را داشته باشد.

مقاومت صوتی:

صدا موج مکانیکی طولی است که در گازها،مایعات و جامدات منتشر می گردد.گستره بسامدی امواج صوتی قابل شنیدن برای انسان بین 20 تا 20هزار هرتز می باشد.اکثرصداهای مزاحم و آزاردهنده ای که در ساختمان ها وجود دارند مانند صدای صحبت کردن،موزیک و … صداهایی هستند که در محیط هوا منتقل شده و به صداهای هوابرد معروفند.جداره های ساختمان ها به خصوص دیوارها باید دارای مقاومت صوتی کافی به اندازه ای باشند که صدای عبوری از آنها آستانه شنوایی انسان کمترباشد یا در حدی باشد که بصورت صدای نامشخص شنیده شوند.با بلوک های سبک می توان باتوجه به الزامات خواسته شده در مبحث هیجدهم مقررات ملی ساختمان مقاومت دیوار خواسته شده را به راحتی تامین نمود.

از دیگر ویژگی های شاخص بلوک های سبک نسبت به سایر متریال های دیوار چینی نظیر بلوک سفال و بلوک های بتن سبک میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

جذب آب مناسب:

پایین بودن جذب آب بلوک ، سبب کاهش سرعت اجرای اندودکاری و سنگ کاری و بالا بودن جذب آب باعث عدم گیرش مناسب اندود کاری گچ یا سیمان به بلوک و در نتیجه پوسته شدن آن می گردد و در سنگ کاری و کاشی کاری دیوار، ملات پشت سنگ و سرامیک بدلیل جذب سریع آب ملات توسط بلوک ، سیمان ملات سوخته و از گیرایش ملات به سنگ کاسته می شود.

بلوک سبک بدلیل پایه سیمانی بودن آن ، جذب آب مناسبی دارد و همگن بودن بلوک با ملات سبب پایداری و چسبندگی بهتر بین سنگ و بلوک دیوار می گردد.

کاهش هزینه های تمام شده دیوار

دیوار های با بلوک سبک در دهانه های 5 تا 6 متر که بستگی به ضخامت دیوار، بدون نیاز به وال پست اجرا می شود. بدلیل تخلخل مناسب سطح بلوک ، جهت اندود کاری بدون استفاده از گچ خاکی  و با ضخامت کم می توان گچ کاری نمود و همچنین نیازی به استفاده از رابیتس یا توری مرغی برای افزایش چسبندگی ملات و گچ به دیوار نیست. هزینه اجرا دیوار با این بلوک پایین تر از سایر مصالح ساختمانی می باشد.

 شماره های تماس جهت خرید بلوک سبک

mobile : 09192625765

tell : 026-34720146-7

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟
برای اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید.
تماس با ما