کرج، کمالشهر، بلوار بهشت سکینه، چهارم شرقی پلاک ۸۰

شوتینگ نخاله ساختمانی : راهنمای جامع

شوت نخاله ساختمانی

شوتینگ نخاله ساختمانی یا شوت نخاله چیست؟

شوت نخاله یکی از اجزای کلیدی در فرآیند جمع آوری نخاله ساختمانی است که تاثیر مستقیمی سرعت و هزینه جمع کردن نخاله های ایجاد شده در پروژه های ساختمانی در حال ساخت یا درحال تخریب. در این مطلب به بررسی شوتینگ نخاله، اهمیت انتخاب صحیح آن، و نکات مهم در خرید و نصب شوت نخاله می‌پردازیم.

کاربرد شوت نخاله یا شوتینگ نخاله ساختمانی

یکی از ابزاری که جهت جمع آوری نخاله‌های ساختمانی ایجاد شده در هنگام ساخت یک پروژه صنعتی یا ساختمانی با ارتفاع طبقات زیاد می‌توان استفاده کرد شوت نخاله می‌باشد این سیستم یکی از بهترین راه حل‌های انتقال نخاله‌های ایجاد شده در فرایند ساخت و یا تخریب یک پروژه ساختمانی یا صنعتی مرتفع می‌باشد که در عین سرعت بالا در جمع آوری ضایعات ایجاد شده ایمنی بالایی هم در هنگام خروج این ضایعات از ساختمانی ایجاد می‌کند.

مزیت های استفاده از شوت نخاله

کم شدن نیروی انسانی مورد نیاز

در این سیستم برای انتقال نخاله‌های داخل هر طبقه به پایین به نیروی انسانی بسیار کمی نیاز است در سیستم شوت نخاله البرز قالب در هر طبقه دهانه‌هایی برای انتقال نخاله به طبقه همکف یا محل دپو نخاله‌ها وجود دارد که تنها نیروی انسانی مورد نیاز برای جمع آوری نخاله های به وجود آمده در هر طبقه و انتقال آنها به دهانه شوت نخاله البرز قالب می‌باشد به همین دلیل دیگر به نیروهای انسانی زیادی برای انتقال این نخاله‌ها در بین طبقات وجود ندارد.

سرعت بالای و هزینه کم

در سیستم انتقال نخاله البرز قالب به جای استفاده از سیستم سنتی مانند بالابر تاور کرین از لوله‌های انتقال استفاده می‌شود که برای انتقال نخاله‌های ساختمانی از نیروی جاذبه استفاده می‌شود یعنی سقوط مصالح به صورت کنترل شده در لوله‌های انتقال نخاله این امر باعث می‌شود که برای انتقال به هیچ نیروی مکانیکی یا الکتریکی نیازی نباشد باعث همچنین به دلیل سرعت بالای سقوط نخاله‌ها از طبقات در سریع‌ترین زمان ممکن این نخاله‌ها به محل دپو انتقال پیدا می‌کنند این امر سبب پایین آمدن هزینه‌های انتقال نخاله و همچنین سرعت بسیار زیاد آن می‌باشد.

ایمنی بالا

در شوت نخاله به دلیل استفاده از روش سقوط نخاله‌ها به صورت کنترل شده داخل سطل‌های شوت نخاله احتمال سقوط نخاله به صورت کنترل نشده نسبت به سایر روش‌های انتقال نخاله‌های ساختمانی بسیار کمتر می‌باشد این امر باعث می‌شود در روش استفاده از شوتینگ نخاله ایمنی بسیار بیشتری نسبت به سایر روش‌ ها داشته باشیم.

اجزائ تشکیل دهنده سیستم شوتینگ

  1. ورودی شوتینگ نخاله یا هاپر
  2. سطل شوتینگ نخاله یا شوت
  3. ساپرت فلزی یه نگهدارنده قطعات یا براکت
  4. اتصالات شوتینگ (پیچ، مهره، زنجیر، بلت)

ورودی شوتینگ نخاله یا هاپر

ورودی شوت نخاله برای استفاده از سیستم شوت نخاله ساختمانی نیاز است که در هر طبقه یک ورودی نخاله‌های موجود در آن طبقه قرار گیرد که فرم آن جوری باشد که هم قابلیت ورود نخاله‌های طبقات بالاتر را داشته و هم اینکه بتوان نخاله‌های موجود در آن طبقه را نیز وارد شوت ناخاله نمود.این قطعه را اصطلاحا هاپر نیز می‌گویند.

سطل شوتینگ نخاله یا شوت

برای اتصال راحت و فرم پذیری متوسط خط انتقال نخاله به طبقات پایین از قطعه‌ای به نام سطل شوت استفاده می‌شود این قطعات در امتداد هم قرار گرفته تا ضربات نخاله‌ها هنگام ریزش را تحمل نموده هم اینکه بتوان آنها را کنترل و به جای مناسب انتقال داد این قطعات مانند سطل‌های بدون ته می‌باشند که بین هاپرها دهانه‌های ورودی شوت قرار می‌گیرند.

ساپرت فلزی یه نگهدارنده قطعات یا براکت

در زمان راه اندازی یک سیستم شوت نخاله احتیاج است که هاپرها یا همان دهانه‌های ورودی شوت‌های نخاله در جای خود فیکس و محکم شوند این کار توسط ساپورت فلزی یا همان براکت انجام می‌شود همچنین کل سطل‌های شوت نخاله نیز در هر طبقه توسط پیچ و مهره و زنجیرهای مخصوص خود به براکت متصل می‌شوند بدین معنا که فشاره قطعات برای هر طبقه بر روی براکت همان طبقه می‌باشد و به راحتی قابل تنظیم تعویض می‌باشد

محاسبه قیمت شوتینگ نخاله ساختمانی

برای محاسبه قیمت شوت نخاله ساختمانی باید بدانید چه تجهیزاتی لازم  دارید. در مطالب بالا اشاره شد برای اجرای هر طبقه3 تا 3.5 متر شوت نخاله به اقلایم زیر نیاز داریم

هاپر یا همان ورودی شوتینگ نخاله یک عدد به قیمت 2.000.000 تومان

سطل شوتینگ نخاله سه عدد به قیمت هر عدد 1.400.000 تومان

براکت فلزی یا همان پایه نگهدار سیستم شوت نخاله به قیمت 1.400.000 تومان

اتصالات مورد نیاز یک ست کامل به قیمت  1.400.000 تومان

باحساب قیمت های بالا هزینه اجرای شوت نخاله برای هر طبقه 3 تا 3.5 متری در حدود 9.000.000 تومان می باشد که در طبقات ساختمان ضرب می شود.

به دلیل نوسان قیمت برای استعلام قیمت روز با ما در تماس باشید

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 22 میانگین: 4.5]

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟
برای اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید.
تماس با ما