کرج، کمالشهر، بلوار بهشت سکینه، چهارم شرقی پلاک ۸۰

البرز قالب لگو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سقف كرميت

سقف كرميت

سقف كرميت
مقدمه.
سقف كرميت توليد شده شامل دو نوع متفاوت مي باشد :

۱- سقف تيرچه بلوك كرميت :

اين قف به علت خود اسيتا بودن نيازي به شمع بندي ندارد و به همين علت از سعت اجرايي بالايي برخوردار مي باشد . شكل ۱

انتخاب فاصله cm75 محور به محور تيرچه ها باعث كاهش مصرف بتن تا حدود ۲۰% نسبت به سيتم هاي مشابه شده است . سبكي سقف با سهولت اجرا و يكپارچگي سقف و اسكلت از مزاياي ديگر اين سقف ها مي باشد .

۲- سقف كامپوزيت كرميت :

سبك سازي يكي از مهمترين مسائل ساختمان ازي امروزي بشمار مي رود . يهمين علت در سالهاي اخر استفاده از سيستم كامپوزيت بسيار متداول شده است . شكل ۲

در سقف كامپوزيت كريست به علت استفاده از تير چه هايي با چان باز و فرم هندسي مناسب تيرچه ها در مصرف فولاد نسبت به سقف هاي كامپوزيت متداول صرفه جويي شده و همچنين بعلت پر شدن جان تيرچه ها از بتن سقف ها ارزش كمتري دارند.

مزايا:

عدم نياز به شمع بندي ارائه ضمانت نامه سرعت و سهولت اجرا
يكنواختي زير سقف يكپارچگي سقف و اسكلت امكان اجراي همزمان چند سقف
وزن كمتر سقف نسبت به سيستم هاي مشابه امكان طراحي و اجراي سقف هاي بزرگتر
بيمه مسئوليت مدني كاگران در طول اجراي پروژه

سقف كامپوزيت :

ابتدا پلان تير ريزي – سقف – بعد برش A-A
كامپوزيت سقفي است سبك ، جديد ، يكنواخت ، يكپارچه و سرعت نصب بالا كه نيازي هم به شمع بندي ندارد . سق همان طور كه در اشكال بالا مشاهده مي شود تشكيل شده از تير اهن هاي IPE24 و IPE18 و بتن به عيار ۳۵۰ كه بر روي قالبندي ريخته مي شود و نيز ناوداني هايي كه نيروي برشي ساختمان را متحمل مي شوند .

به اينصورت كه زمانيكه تير ريزي ساختمان مطابق شكل ۳ تمام شد برروي تمام تيرها ، پلها ، ناوداني هاي نمره ۶ با فاصله ي هر cm40 از هم (تمامي اعداد گفته شده بر طبق محاسبات قابل تغيير است ) (همانطور كه گفته شد براي تحمل نيرو ي برشي ) جوش مي دهيم .

سپس قالبندي زير بتن را ما بين تيرها و پلها نصب كرده و ميلگردها را بصورت شبكه هاي طولي و عرضي توسط سيم بر روي سقف بسته شده سپس با بتن ۳۵۰ عيار را بوسيله پمپ روي ميلگردها و سقف ريخته و در نهايت با ماله پرداخت مي كنيم تا سطح كار كاملا صاف و يكدست گردد. بعد از آن سقف آماده براي عمليات كاريست .

سقف كامبينيت :

ابتدا پلان تير ريزي سقف
عنوان اين نوع سقف جديد كامبينيت است كه همانطور كه در شكل ۷ مشاهده مي شود پلان تير ريزي آن نيز متفاوت از ديگر پلانهاست و همچنين مصرف اهن آن يك دهم مصرف آهن در ديگرسقفهاست و به اين دليل از مقاومت بيشتري برخوردار است .

سقف جديد كامبينيت تشكيل شده از تير آهن مصرفي ، بتن به عيار ۳۰۰ كه بر روي قالبندي زير سقف ريخته مي شود ، ميلگردها (آرماتور) كه قسمت اعظم مقاومت سقف در دست آنهاست و بصورت شبكه بروي سقف اجرا مي شوند.

سپس برش گيركه براي تحمل نيروي برشي ات و متفاوت از برش گير در سقف كامپوزيت است .

در اين سقف نيز همانند دوسقف قبلي پ از باند كردن ستونها و انجام تير ريزي روي تمام تير ها و پلهاي آن مطابق برشگيد كه همانطور كه از نامش پيداست براي تحمل نيروي رشي بافاصله هاي معين از هم ( حداقل فاصلهcm40 ) جوش مي دهيم. اين برشگير توسط خود كار برساخته شده و مطابق شكل زير تشكيل شد هاز دو نبشي به نمره ي ۱۰ در بالا و پايين و دو ورق به ضخامت mm10 كه يكي در مابين نبشي ها و ديگري به عنوان لچكي نبشي ها و ورق جوش خورده و تشكيل يك برش گير مي دهند .

نصب برش گير

بعد از نصب برش گير ميلگردها را روي سقف بصورت شبكه بندي اجرا مي كنيم (فقط روي تيرها ماهيچه ي بتني داريم كه آن هم و تايلش در شكل ۸ نشان داده شده ) پس از ميلگرد گذاري قالبندي اعم از چوبي يا فلزي در زير سقف انجام مي گيرد.

بتن را توسط پمپ رويسقف و ميلگرد ها مي ريزيم و در نهايت قف را ويبره مي زنيم و آن را با ماله صاف و يكدست مي كنيم .

جهت پواندن زير ضخامت بتن وماهيچه بتني توسط سقف كاذب بايستي زير سقف بسته شود.

كه اينكار مي تواند توسط پانلهاي گچي صورت گيرد . ضخامت سقف بستگي به محاسبات و اندازه ي برش گير دارد ، اما حداقل ضخامت اغلب ۹۸۰m و ارتفاع برشگير ۲۰ تا ۶۰cm است .

مزاياي سقف كامبينت

بدون لرزه نيازي به زير سازي جهت را بيش بندي ندارد. مصرف آهن يك دهم سقفهاي ديگر از نظر مقاومت بيشتر از سقفهاي ديگر سبك ارزان يكنواخت و يكپارچه سرعت سهولت اجرا
عدم نياز به شمع بندي

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟
برای اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید.
تماس با ما