کرج، کمالشهر، بلوار بهشت سکینه، چهارم شرقی پلاک ۸۰

قیمت تسمه قالب یا تسمه بولت تولید تسمه تنگ

تسمه قالب یا تسمه بولت

تسمه تنگ چیست؟ آشنائی کامل با تسمه بولت یا همان تسمه قالب بندی دیوار برشی.

مشخصات فنی تسمه تنگ.

محاسبه طول تسمه قالب مورد نیاز در قالب ندی دیوار برشی و ستون.

مهم ترین مزایای تسمه قالب بندی بتن.

راهنمای کامل استفاده از تسمه قالب.

لیست قیمت تسمه تنگ یا تسمه قالب بندی

جدول قیمت تسمه تنگ تولید شده در البرز قالب و در یافت سفارش در طول های خواص و تولید در کم ترین زمان قابل اتصال به قالب های فلزی
به دلیل نوسان قیمت برای خرید استعلام قیمت بگیرید با تشکر 09121390683
نامطول تسمه تنگقیمت تسمه بولت
قیمت تسمه تنگ305,500 تومان
قیمت تسمه تنگ356,475 تومان
قیمت تسمه تنگ407,400 تومان
قیمت تسمه تنگ458,325 تومان
قیمت تسمه تنگ509,250 تومان
قیمت تسمه تنگ5510,175 تومان
قیمت تسمه تنگ6011,100 تومان
قیمت تسمه تنگ6512,025 تومان
قیمت تسمه تنگ7012,950 تومان
قیمت تسمه تنگ7513,075 تومان
قیمت تسمه تنگ8014,000 تومان

تسمه قالب یا تسمه بولت قالب بندی یا تسمه دیوار برشی چیست؟

این محصول یه با نام های مختلفی مانند تسمه قالب ، بولت تسمه ای ،تسمه بلت نامیده می شود. در گزشته برای قالب بندی دیوار برشی با قالب بتن برای مهار فشار بتن به قالب و جلوگیری از باز شدن قالب از بولت تمام رزوه  مهره خروسکی و واشر استفاده میشد که از سوراخ های مرکز قالب عبور میکرد  و توسط سلجر و یا لوله داربست به عنوان سازه پشتیبان قالب ها مهار میشد که باعث پائین امدن سرعت اجرا میشد. ولی امروزه از تسمه قالب بجای بلت استفاده میشد که در بین دو قالب فلزی  روبروی هم در زمان بستن قالب های دیوار برشی و یا ستون های با ابعاد بزرگ همراه با پن و گوه به لبه قالب ها متصل می شود. در مواقعی که برای قالب بندی دیوار برشی از قالب های سوراخ دار استفاده نمی شود برای اتصال دو پنل قالب از تنگ تسمه ای یا بولت تسمه ای استفاده می شود .

مشخصات فنی تسمه تنگ :

این تسمه تنگ یا تسمه دیوار برشی از ورق با ضخامت 2 میل و عرض 28 میلیمتر  و طول های مختلف بسته به ضخامت دیوار تولید می شود و دو عدد سوراخ نیز در دو طرف تسمه برای اتصال به پنل های قالب تعبیه شده است که تسمه تنگ بین ناحیه بیرونی دو پنل قالب قرار می گیرد .

محاسبه طول تسمه قالب

تسمه دیوار باتوجه به ضخامت دیوار به طور استاندارد در قالب های لبه 5 ، 10 سانت و در قالب های لبه 6 باید 12 سانت به طول تسمه اضافه می شود.

تسمه قالبندی تسمه دیوار برشی

به عنوان نمونه در دیوار برشی با ضخامت 30 سانت باید از بولت تسمه ای به طول 40 سانت استفاده شود .

تسمه تنگ

مهمترین مزیای تسمه تنگ ( تسمه قالب – تسمه بولت ) عبارتند از :

 • – کاهش چشمگیر زمان اجرا
 • – کاهش هزینه ی نیروی انسانی
 • – تنظیم دقیق فاصله ی قالب ها از هم
 • – شکم نکردن دیوار
 • – لاغر نشدن دیوار
 • – کاهش خطرات ناشی از کار در ارتفاع با و سایل سنگین مانند لوله و …
 • – راحت تر شدن کار (کاهش مقدار کمی از سختی کار قالب بند های عزیز)
تسمه تنگ

راهنمای استفاده از تسمه قالب

همانطور که گفتیم در هنگام قالب بندی بتن، از تسمه تنگ برای اتصال قالب های اطراف دیوار برشی استفاده می شود. این روش در هنگامی که قالب بتن را نتوان برای استفاده از بولت سوراخ کرد، کاربرد دارد. تسمه تنگ ابزاری برای کنترل فشار بتن ریزی است و نقش شاقول قالب های فلزی را بازی می کند.

تسمه قالب بندی را از دیوار ها رد کرده و با استفاده از پین و گوه، قالب های اطراف بتن را از طریق سوراخ های پانچ به یکدیگر وصل می کنیم.

اندازه بولت تسمه

اندازه بولت تسمه با توجه به پهنای دیوار مشخص می شود و به این شکل است که اندازه تسمه را برای دیوار های با قالب بتن 5 سانتی متری، اندازه پهنای دیوار به اضافه 10 سانتی متر در نظر می گیریم.

به عنوان نمونه اگر سایز پهنای دیوار 30 سانتیمتر باشد، اندازه تسمه قالب بندی مورد نیاز را 40 سانتیمتر در نظر گرفته می شود که این 10 سانتی متر در واقع برای اتصال پین و گوه پیش بینی شده است و همین فرمول را برای قالب های بتن 6 سانتیمتری استفاده می کنیم، اما به جای افزایش 10 سانتی متر افزایش 12 سانتیمتر را انجام می دهیم.

همان طور که در بالا اشاره شد، در دیوار هایی که امکان سوراخ کاری در قالب های بتنی وجود ندارد از تسمه قالب بندی استفاده می شود؛ اما علاوه بر این ما به شما توصیه می کنیم در موارد دیگری نیز از این روش استفاده کنید، چرا که استفاده از تسمه قالب بندی علاوه بر اینکه هزینه های شما را کاهش می دهد، در سرعت کار قالب بندی دیوار شما هم تاثیر بسیاری خواهد داشت و با توجه به عدم نیاز به سوراخ کاری، سبب افزایش عمر بتن شما خواهد شد.

 که در آن از تسمه تنگ استفاده شده است . عرض دیوار 30 سانتی متر و لبه قالب ها هر کدام 5 سانتی متر است . بنابراین طول تسمه مورد استفاده برابر با 40 سانتی متر میباشد :

5+30+5=40

فاصله ی مناسب تسمه های قالبندی از هم :

بعد از آرماتور بندی و نصب اسپیسر ها و یا رامکا فقط کافی است شروع به قالب بندی کنیم با این تفاوت که از فاصله ی 25 سانتی متری از کف اولین تسمه را قرار داده و پین و گوه را از آن عبور دهیم سپس دومین تسمه را از فاصله ی 25 سانتی متری از لبه ی بالا قرار می دهیم و گوه را عبور میدهیم .

قیمت تسمه تنگ یاهمان تسمه بولت

 قیمت تسمه بولت بر اساس طول مورد نیاز برای اجرا در قالب فلزی متفاوت می باشد و معیار محاسبه قیمت تسمه بولت سانت می باشد.

یعنی برای اجرای یک دیوار ۲۰ سانتی بسته به قالب اگر قالب فازی لبه ۵ باشد به تسمه ای با طول ۳۰ سانت نیاز داریم و قیمت آن مساوی است با قیمت هر سانت ضربدر طول تسمه.

 یکی از از دلایل سر در گم شدن مجریان برای خرید تسمه قیمت های متفاوتی می باشد که به آنها اعلام می شود علت اصلی تفاوت قیمت تسمه قالبندی استفاده از ورقه ها با ضخامت های مختلف می باشد. بدین صورت که برای تولید تسمه از ورق یک و هشت میلیمتری تا ورق دو نیم میلیمتری مورد استفاده قرار می گیرد یکی از دلایل تفاوت قیمت آن وزن تمام شده و نوع ورق استفاده شده میباشد.

دلیل دیگر تفاوت قیمت تسمه عرض تسمه برش خورده می باشد که از ۲۳ میلی متر تا ۲۸ میلیمتر برش خورده و به تسمه تبدیل می شود.

جهت اطلاعات بیشتر باشماره های ذیل تماس بگیرید.

تلفن همراه :

  ۰۹۱۲۱۳۹۰۶۸۳

 ۰۹۱۰۳۶۱۴۴۵۴

  ۰۹۳۵۱۳۹۰۶۸۳

تلفن :

۰۲۶۳۴۷۲۰۱۴۶

۰۲۶۳۴۷۲۰۱۴۷

ورود مستقیم به واتس آپ: https://wa.me/c/989121390683

وبسایت : www.alborz-ghaleb.com

شماره تلگرام، واتس آپ  : 989121390683

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.4]

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

4 پاسخ

  1. سلام
   بله تسمه بولت با ضخامت 2.5 میل هم اگر سفارش بدید تولید میشه اما توصیه ما به تمام دوستان استفاده از تسمه 2 میل با عرض 2.8 سانت هست که هم مقاومت لازم رو داره و هم کم ترین حد خروج شیرابه بتن رو از درز ایجاد شده بین قالب ها رو داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟
برای اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید.
تماس با ما