کرج، کمالشهر، بلوار بهشت سکینه، چهارم شرقی پلاک ۸۰

قالب بتن مدولار

قالب‌ فلزی مدولار
قالب بندی دیوار

قالب بندی دیوار بتنی

جهت اجرای انواع دیوارهای بتنی و بلند و همچنین در مواردی که ضریب تکرار استفاده از قالب بتون دیوار بالاست از شیوه قالب بندی پانل های یکپارچه دیوار استفاده می گردد. در این روش قالب ها توسط لوله داربستی به صورت افقی و سولجرها در راستای عمودی مهار می گردند.

ادامه مطلب »
قالب پلاستیکی بتن

قالب پلاستیکی بتن

قالب پلاستیکی مدولار اهرمی

این دسته از قالب ها پلاستیکی به عرض 60 و در طول های 20،25،30،40 و 120 تولید شده و توسط اهرم های مخصوص به یکدیگر متصل می شود و برای قالب بندی از آنها استفاده می شود.

ادامه مطلب »
سقف دال بتنی

اجرای سقف دال بتنی

دال بتنی نوعی سقف است که به صورت یکپارچه از مصالحی مانند بتن و فولاد ساخته می شود. از این دال در ساخت انواع سازه با کاربردهای متفاوت و ساخت عرشه انواع پل و کف سازی ها استفاده می شود و اجزای تشکیل دهنده آن میلگرد و بتن هستند.

ادامه مطلب »
قالب فلزی مدولار ستون

قالب فلزی مدولار ستون

رای قالب فلزی مدولار ستون از ترکیب قالب مدولار و کنج بیرونی و اتصالاتی نظیر پین و گوه می توان انواع مقاطع مورد نیاز برای تشکیل یک ستون بتنی با هر ارتفاعی را ایجاد کرد.جهت اجرای قالب گرد ستون با قطرهای کوچکتر از 2 متر استفاده از پانل‌های مدولار (کمانی) مقدور نمی‌باشد و چنانچه انجام پذیرد با کیفیت پائ

ادامه مطلب »
قالب پلیمری

انواع قالب پلاستیکی پلیمری و کاربردها

قالب پلاستیکی بتن توضیحات: تولید قالب های پلاستیکی بتن چندین سال است در کشورهای مختلف در حال انجام است و مزایای زیادی دارد. این قالب ها در ایران هم تولید و بفروش می رسند ولی به دلیل نا اشنا بودن پیمان کاران رواج زیادی ندارد. این مطلب جهت اشنائی پیمان کاران و مهندسین عمران با قالب های پلیمری ( پلاستیکی ) اماده شده. قالب

ادامه مطلب »
قالب پلیمری ستون

قالب بتن پلیمری پلاستیکی ستون

قالب پلیمری ستون یا پلاستیکی از جنس مواد پلیمری مقاوم در برابر ضربه و سایش ساخته شده است. این قالب های پلیمری ستون جوری طراحی شده که قابلیت این را دارد تا با یک دست قالب ستون شما بتوانید ستونهای با سایز ۲۰ در ۲۰ تا ستون با سای

ادامه مطلب »

قالب فلزی مدولار بتن

قالب بتن چیست ؟

 

برای ساخت یک سازه بتنی با بتن مصلح باید فرم مورد نظر را به بتن داد تا بعد از گیرش بتن به شکل مورد نظر در بیاید در کل به عمل ایجاد فضایی برای فرم دهی به بتن قالب بندی میگویند و همچنین هر وسیله ای که توسط آن بتوان قالب بندی بتن را انجام دهیم قالب بتن  گفته می شود. یکی از موارد مهم در قالب بندی بتن نحوه قالب بندی می باشد به همین دلیل باید مجری سازه های بتنی کاملاً در در جریان امور مربوط به قالب بندی از تجهیزات قالب بندی با جزئیات انواع قالب و همچنین روش های اجرای انواع قالب بتن آشنایی کامل داشته باشند تا در یک پروژه عمرانی بسته به نیاز از قالب مختص آن پروژه به توان استفاده نمود. این قالبها  بر اساس مواد به کار رفته برای تولید به گروه‌های مختلفی تقسیم می شوند. همچنین بر اساس روش اتصال به دو دسته قالب بتن مدولار و قالب غیر مدولار تقسیم میشوند.

مدولار یعنی چه؟

هر چیزی که ابعاد مشخص و استانداردی داشته باشد و بتوان از اتصال آنها در کنار هم شکل خاصی را آماده نمود مدولار گفته می‌شود. بدین معنی که به صورت پازلی در کنار هم قرار گرفته و به شکل یک قطعه واحد در بیایند. قالب قالب بتن مدولار می‌باشد قالبهای مدولار به قالب هایی گفته می شود که به صورت قطع های منظم در ابعاد و اندازه های از پیش تعیین شده تولید می شوند و توست قطعه های کوچک به یکدیگر متصل می شوند.

این قالب ها بر اساس جنس ساخته شده به چند گروه تقسیم می شوند که می توان به مواردی همچون

قالب بتن مدولار فلزی
قالب مدولار فلزی

۱.قالب بتن چوبی یا همان پلای وود

این  دسته قالب های چوبی یا پلی وود جزو قدیمی ترین لوازم قالب بندی بتن می باشد که در قدیم به صورت سنتی از چوب برای قالب بندی بتن استفاده میشد ولی امروزه به دلیل اینکه استفاده از چوب همه هزینه بالایی دارد و باعث جنگل زدایی در کشورها میشود بسیار استفاده از چوب برای قالب بندی بتن کم شده البته هنوز در کشورهای جهان سوم بیشتر از چوب استفاده می شود.قالب های چوبی همانطور که در شکل نشان داده شده می توان در محل ساخت پروژه بتنی تولید نمود اما باید به درستی طراحی شود و معیارهای مختلفی وجود دارد که هنگام ساخت قالب بتن چوبی باید در نظر گرفته شود یکی از این معیار ها تعداد دفعات کم استفاده از قالب های چوبی بتن می باشد که با سرعت مثل شده و از بین می رود و باعث هزینه زیاد برای کارفرما می شود.

قالب بتن چوبی
قالب بتن چوبی
تخته قالب بندی روسی
تخته قالب بندی

۲. قالب فلزی 

این نوع قالب جزو مرسوم ترین قالبها برای قالب بندی سازه های بتنی می باشد که در تمام دنیا مورد استفاده زیادی دارد که به دلیل این میباشد که تولید آن جزو ساده ترین روش های تولید قالب بتن می باشد و همچنین مواد اولیه تولید قالب های فلزی در تمام دنیا به راحتی در دسترس می باشد این قالب ها بر اساس فرم و شکل تولید شده به سه گروه تقسیم می شوند.

البته قابل ذکر است که قالب های فلزی امروزه به دلیل وزن زیاد و نیروی کاری زیادی که برای اجرای سازه بتنی به کارفرمایان وارد می کند در حال کم شدن استفاده آنها می باشد

الف. قالب فلزی مدولار

این فرم از قالب ها همانطور که در بالا به معنی کلمه مدولار اشاره شد به قالب هایی گفته می شود که به صورت تکه تکه و به شکل پازل به یکدیگر متصل می شوند.

قالب فلزی مدولار دارای سایز های استاندارد از عرض ۱۰ سانت شروع می شود و با ضریب ۵ تا عرض ۵۰ سانت تولید می شود همچنین قالب های فلزی مدولار در طول های یک متر یک و نیم متر و ۲ متر تولید می شوند قالب های مدولار در قسمت های مختلف سازه های بتنی مانند فونداسیون ها ستون های بتنی در ابعاد های مختلف دیوارهای بتنی تیر و دال های بتنی کاربرد دارد که البته در دیوارهای بزرگ از قالب های لارج پنل استفاده مقرون به صرفه تر می باشد قالب های مدولار معمولاً با لبه های پنج سانت و ۶ سانت با سه مدل پانچ لوبیای پانچ ستارهای و پانچ گرد با استفاده از پین قورباغه ای و پین و گوه به دیگر متصل می شوند تولید می شود.

ب. قالب فلزی لارج پنل

قالب لارج پنل همانطور که از اسمش مشخص میباشد به قالب هایی گفته می شود که از پنل های بزرگ ساخته می شوند این قالب ها معمولاً برای اجرای سازه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد

ج. قالب فلزی تونل فرم

قالب تونل فرم به قالب هایی گفته می شود که بر اساس نقشه سازه طراحی می شود این قالب ها برای انبوه سازان تولید میشود که یک فرم از ساختمان را به تعداد زیاد یا در طبقات زیادی اجرا می کنند در قالب های تونلی فرم دیوارها سقف ها و ستون ها به صورت همزمان بتن ریزی می شوند

د. قالب های خواص

قالب خاص به قالبی گفته می شود که به صورت سفارشی تولید می شود و فقط برای یک پروژه به صورت خاص طراحی شده و در همان پروژه فقط قابل استفاده میشود این قالب ها معمولاً برای کارهای تولید می شود قابلیت استفاده از فرم های معمولی قالب را ندارند.

۳. قالب های پلاستیکی یا همان پلیمری

قالب پلاستیکی پلیمری این نوع قالب جزو جدیدترین تکنولوژی تولید قالب بتن در دنیا می باشد اولین بار در کشور ایتالیا از آن رونمایی شد برای تولید این قالب ها احتیاج به دستگاه های تزریق پلاستیک می باشد و به دلیل گران بودن دستگاه ها و همچنین قالب های تزریق پلاستیک تولید کننده زیادی در دنیا ندارد ولی به دلیل استفاده از مواد پلیمری وزن بسیار کم و همچنین در ایران به دلیل اینکه تولید کننده مواد پلیمری می باشد بسیار صفحه اقتصادی دارد.

۴. قالب های آلومینیومی

در بسیاری از کشورهای دنیا بالا بردن راندمان کاری اهمیت بسیار زیادی دارد چون نیروی کار هزینه زیادی برای کارفرمایان ایجاد می کند استفاده از قالب های آلومینیومی در این کشورها به دلیل سبک بودن و پایین آوردن هزینه های نیروی کاری صرفه اقتصادی دارد قالب های آلومینیومی معمولاً به صورت ترکیبی از آلومینیوم و چوب تولید می شوند ولی در بسیاری از کشورها صرفه اقتصادی ندارد

۵. قالب های ترکیبی که شاسی فلزی دارم و روی آن صفحه نصب می شود.

قالب ترکیبی که معمولاً از شاسی فلزی و روکشی از جنس پلی وود یا پلیمر مورد استفاده قرار می گیرد این قالب ها نیز در فرم های خاصی تولید میشود که بتوان آنها را به راحتی با یکدیگر اتصال داد و از آنها استفاده کرد یکی از مزایای این قالب ها قابل تعویض بودن صفحه روی این شاسی های فلزی می باشد که باعث بالارفتن استفاده از این قالب ها در دنیا شده است

قالب بندی بتن

 

برای ساخت هرنوع سازه بتنی احتیاج است که قبل از بتن ریزی فضای مدل نظر را به وسیله تجهیزات موجود بسته تا بتن دران مکان و شکلی که مورد نظر ماست قرار بگیرد و سفت شود که اصطلاحاً به این کار قالب بندی می گویند  قالب بندی بتن با ابزارهای گوناگونی انجام می شود.

به عنوان مثال در بعضی از شهرها از چوب برای قالب بندی بتن استفاده می کنند.

قالب فلزی چیست

 

به قالب هایی که برای تولید آنها از فلز استفاده می شود قالب فلزی بتن گفته می شود که به دو دسته قالب مدولار و قالب های لارج پنل یا قالب غیر مدولار تقسیم می‌شوند

پرکاربردترین آنها می‌توان قالب فلزی مدولار را نام برد که پرکاربرد ترین نوع قالب در ایران میباشد این قالب ها توسط قطعاتی به نام پین و گوه به یکدیگر متصل می شوند
قالب فلزی مدولار در دو نوع لبه خم و جوشی تولید می شوند ابعاد این قالب ها در طول های یک متر یک و نیم متر و دو متر تولید می شوند و عرض آنها از ۱۰ سانت تا ۵۰ سانت با ضریب ۵ تولید می شوند قالب فلزی مدولار جزو پرکاربردترین نوع قالب مدولار در ایران می باشد.

قیمت قالب فلزی

قیمت قالب فلزی بر اساس نوع روش تولید تولید قالب و همچنین بر اساس نوع ورق به کار رفته در تولید آن متفاوت می باشد

قالب پلاستیکی بتن یکی دیگر از انواع قالب مدولار بتون در ایران که به تازگی با پیشرفت تکنولوژی و نیاز بازار تولید شده است قالب بتن پلاستیکی از نظر قیمت و همچنین وزنی از قالبهای فلزی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

قالب های بتن مدولار

 

امروزه استفاده از قالب مدولار بتن به طور گسترده افزایش پیدا کرده است، چرا که از آن می توان برای قالب بندی انواع سازه های بتنی استفاده کرد. استفاده از این قالب، در صنعت ساختمان سازی مزایای زیادی دارد که در ادامه با انواع قالب مدولار بتون و موارد استفاده اشنا می شویم.

آشنایی با قالب مدولار بتن

 

قالب بتون مدولار به قالب هایی گفته می شود که به صورت قطعه های کوچک به صورت تیپ در کنار هم برای ساختن یک قطعه بزرگ قرار می گیرند تا در هنگام اجرا بتوان راحت تر از انها اینفاده نمود.

قالب‌ مدولار بتون که در ابعاد و اندازه‌های متنوع و جنس های مختلف تولید می‌شود. بیشترین کاربرد را در قالب بندی سازه‌های بتنی دارد. امروزه قالب فلزی به دلیل استحکام بهتر و وجود تجهیزات قالب بندی بتن مناسب جایگزین مناسبی برای چوب و تخته و … شده است‌.

همچنین استفاده از قالب بندی مدولار به دلیل استفاده‌ای که در اجرای تمام سازه‌های بتنی مانند فونداسیون، دیوار، ستون، تیر و دال دارد بسیار اقتصادی است. پانل‌های قالب مدولار را می‌توان به سادگی به وسیله پین و گوه و دیگر اتصالات قالب بتن به یکدیگر متصل و یا از هم جدا کرد‌.

تولید انواح قالب فلزی مدولار ، قالب پلاستیکی پلیمری ، قالب فونداسیون ،قالب فنداسین پلاستیکی پلیمری ، قالب فلزی مدولار ستون ،  قالب بتن پلاستیکی پلیمری ستون در مجتمع البرز قالب با تکنولوژی روز دنیا قیمت قالب بتون نو و لیست قیمت

خرید و فروش انواع قالب های دست دوم در مجتمع البرز قالب

تلفن همراه :

۰۹۱۲۱۳۹۰۶۸۳ – ۰۹۱۰۳۶۱۴۴۵۴ – ۰۹۳۵۱۳۹۰۶۸۳

تلفن :

۰۲۶۳۴۷۲۰۱۴۶ – ۰۲۶۳۴۷۲۰۱۴۷

ورود مستقیم به واتس آپ: https://wa.me/c/989121390683

وبسایت : www.alborz-ghaleb.com

شماره تلگرام، واتس آپ  : 989121390683

قالب ستون گرد به قطر 55
قالب ستون گرد به قطر 55

ستون گرد به قطر 55 توضیحات: فروش قالب ستون گرد به قطر 55 مقدار :18 قطعه 1 متری نوع : قالب فلزی گرد برای ستون گرد به قطر 55 موقعیت : انبار مجتمع البرز قالب

ادامه مطلب »

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟

برای اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید.
تماس با ما