کرج، کمالشهر، بلوار بهشت سکینه، چهارم شرقی پلاک ۸۰

جک سقفی ( جک صلیبی )

جک سقفی

جک سقفی  جک صلیبی جک ساختمانی

جک‌های سقفی، جک صلیبی و یا جک ساختمانی ابزارهایی هستند که به عنوان پشتیبان از سازه‌های  در زمان ساخت یک سازه بتنی صنعتی یا ساختمانی استفاده می‌شوند. برای اجرای هر نوع سقف شامل تیرچه بلوک ، عرشه بتنی، سبک، یونولیت و … باید آنها را بطور موقت نگهداری کرد.

یکی از بهترین و سریع ترین روشها برای این منظور استفاده از جک سقفی ( جک صلیبی )می باشد. جک ساختمانی، از نظر اندازه و عملکرد  متفاوت است و برای استحکام‌بخشی به سازه‌های ساختمانی، بکار می‌رود

انواع جک مورد استفاده در سازه بتنی

جک ساختمانی ساده

جک زیر سقفی صلیبی

جک مهار یا شاغول

جک ساختمانی چیست؟

در هنگام ساخت یک سازه بتنی برای مهار و نگه داشتن قالب‌ بتن در جای خود ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از مهم‌ترین این ابزار جک‌ سقفی می‌باشد که در مدل‌های مختلف بسته به مورد استفاده تولید می‌شود و با نام های مختلفی مانند جک ساختمانی، جک صلیبی، جک زیر سقفی، جک عراقی و … شناخته می شوند.

قطعات جک سقفی

برای تولید جک‌ سقفی یا ساختمانی از قطعاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در تولید انواع جک‌ها مورد استفاده می‌باشد در زیر اجزای تشکیل دهنده عمومی جک‌های ساختمانی را یک به یک آشنا می‌شویم

قسمت بالای جک

قسمت بالای جک سقفی بسته به نوع استفاده اشکال مختلفی دارد یکی از مرسوم‌ترین و عادی‌ترین مدل‌های سرجک یک صفحه پلی ساده با ابعاد ۱۴ * ۱۴ می‌باشد که در وسط خود یک سوراخ جهت افزودن اتصال قرار گرفته است مهروف به جک ساده می باشد.

مدل پرا استفاده در ایران برای قسمت بالایی جک صلیب می‌باشد جک‌هایی که در قسمت بالایی خود از صلیب استفاده می‌کنند به جک صلیبی معروف می‌باشند در این مدل از سریع جک‌ها ۱ قوطی یا ناودونی به طول ۷۵ سانتی‌متر که در زیر خود توسط دو بازویی به  لوله مرکزی متصل شده‌اند قرار دارد.

در کل بسته به نیاز قسمت بالایی جک‌های سقفی مدل‌های زیادی تولید می‌شود

جک ساختمانی سر

لوله بالای جک یا لوله سرجک

لوله قسمت بالایی جک یک لوله با قطر ۱.۲ اینچ می‌باشد که معروف به لوله ۵ هست این قسمت بسته به طول جک تولیدی از ۲ متر تا ۳ متر برش خورده و بر روی آن سوراخ‌هایی ایجاد می‌شود که فاصله این سوراخ‌ها بین ۱۰ تا ۱۲ سانتی‌متر می‌باشد اولین سوراخ در فاصله ۴۰ سانتی از ته لوله قرار دارد همچنین ضخامت این لوله بسته به سفارش و باری که باید تحمل کند از ۱.۸ میلیمتر تا ۳ میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد

لوله جک ساختمانی

رزوه جک ساختمانی

رزوه جک ساختمانی این قطعه برای تنظیم دقیق ارتفاع مورد نظر برای به کارگیری جک ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد این قطعه به طور کلی در سه مدل رزوه جک با مهره دسته‌دار دو رزوه جک با مهره تک سوراخ و رزوه جک با مهره گلدانی تولید می‌شود.

رزوه جک

لوله ته جک

لوله ته جک این قسمت از جک‌ها تشکیل شده از یک کفی یک قطعه لوله به طول مورد نظر بسته به طول جک سفارشی به قطر ۶ سانتی‌متر و یک عدد رزوه جک و این که ضخامت گوشت لوله بسته به نیاز و سفارش مشتری از ۱.۸ میل تا ۳ میل قابل تولید میباشد.
ته جک

کاربردهای جک‌ سقفی قابل تنظیم

جک‌های سقفی قابل تنظیم در صنعت ساختمان بسیار مفید هستند. از جمله کاربردهای آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حمایت از سقف و دال‌ها:

این جک‌ ساختمانی برای حمایت از سقف و دال‌های ساختمان در طول فرآیند ساخت به کار می‌روند. آن‌ها از انبوهی از بارها جلوگیری می‌کنند و امکان تنظیم ارتفاع آن‌ها باعث انطباق با نیازهای مختلف ساختمان می‌شود.

حمایت از دیوارها و ستون‌ها:

جک‌ سقفی قابل تنظیم برای حمایت و پشتیبانی از دیوارها و ستون‌های ساختمانی استفاده می‌شوند. این جک‌ها به عنوان ستون‌های موقتی در طول فرآیند ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرند تا ساختمان در زمان ساخت درست و استوار باشد.

حمایت از سقف‌های تیرچه بلوک سقف وافل و جایگزین یونولیت:

در صنایع ساختمان سازی جهت کاهش بار سقف از سقف‌های وافل و لایت فورم استفاده می‌شود، جک‌سقفی قابل تنظیم به عنوان حامی‌های موقتی برای این سقف‌ها به کار می‌روند. این جک‌ها تضمین می‌کنند که سقف‌ها به طور صحیح قرار گرفته و موقتاً حمایت می‌شوند.

خصوصیات جک‌سقفی قابل تنظیم

قابلیت تنظیم ارتفاع: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های جک‌ ساختمانی قابل تنظیم، امکان تنظیم ارتفاع آن‌ها است. این ویژگی به کاربر امکان می‌دهد ارتفاع جک را به میزان مورد نظر خود تنظیم کند.

ساختار محکم و قوی: جک سقفی از جنس فلز با کیفیت و محکم ساخته می‌شوند، که طول عمر آن‌ها را بالا می‌برد و امکان حمایت از وزن‌های سنگین را دارا می‌شود.

قابل حمل و نصب آسان: این نوع جک‌ها به دلیل وزن کم و ابعاد کوچک، قابلیت حمل و نصب آسان را دارا هستند که از آن‌ها در محل‌های مختلف استفاده آسان می‌شود.

انعطاف‌پذیری بالا: این جک‌ها امکان استفاده در بسیاری از موارد و نیازهای ساختمانی را فراهم می‌کنند و به عنوان یک ابزار چندمنظوره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جک سقفی  جک صلیبی جک ساختمانی

برای اجرای هر نوع سقف شامل تیرچه بلوک ، عرشه بتنی، سبک، یونولیت و … باید آنها را بطور موقت نگهداری کرد. یکی از بهترین و سریع ترین روشها برای این منظور استفاده از جک سقفی ( جک صلیبی )می باشد.

جک سقفی ( جک صلیبی ) که با نامهای جک فلزی، جک تلسکوپی و شمع فلزی نیز شناخته می شود در ارتفاع های مختلف ساخته می شود که بر اساس حداقل ارتفاع (در هنگام بسته بودن) و حداکثر ارتفاع (در هنگام باز بودن) و ضخامت و قطر لوله ها داری تحمل بار متفاوت می باشند. همچنین به وسیله مهره تعبیه شده ( رزوه جک ) در وسط هر جک قابلیت تنظیم ارتفاع دلخواه بین حداکثر و حداقل ارتفاع در هر کدام فراهم است

تولید انواح جک سقفی مانند جک ساختمانی ، جک صلیبی و همچونین جک شاقول در مجتمع البرز قالب با وزن های مختلف با شمخصات مختلف.

خرید و فروش انواع جک های صلیبی دست دوم

 

جهت اطلاعات بیشتر باشماره های ذیل تماس بگیرید.

تلفن همراه :

  ۰۹۱۲۱۳۹۰۶۸۳

 ۰۹۱۰۳۶۱۴۴۵۴

  ۰۹۳۵۱۳۹۰۶۸۳

تلفن :

۰۲۶۳۴۷۲۰۱۴۶

۰۲۶۳۴۷۲۰۱۴۷

ورود مستقیم به واتس آپ: https://wa.me/c/989121390683

وبسایت : www.alborz-ghaleb.com

شماره تلگرام، واتس آپ  : 989121390683

جک سقفی ( جک صلیبی )

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟
برای اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید.
تماس با ما